14 vasario, 2019

3D spausdinimas – ateities technologija

 

3D spausdinimas yra tikras 21-ojo amžiaus atradimas ne tik verslui, bet ir kiekvienam iš mūsų. Tai spausdinimo būdas, kai specialiu aparatu, iš plastiko, yra formuojama trimatė forma, kuri, sukurta pagal teisingą brėžinį, gali tapti netgi veikiančiu prototipu. Vis dažniau šis plastiko detalių ir objektų gamybos būdas tampa dar ir populiariu hobiu, kurio atsisakyti tikrai nevertėtų. Vis gi, jeigu 3D spausdinimas namuose skamba kaip itin brangus ir ne toks reikalingas, tai šias paslaugas gali pasiūlyti profesionalai.

Pradžių pradžia

Visų pirma, 3D spausdinimas yra tikrai gana brangus ir laiko reikalaujantis užsiėmimas, todėl jeigu jums trūksta laiko ar pinigų – kreipkitės į profesionalus. Tačiau prieš kreipiantis reikėtų turėti labai aiškią ir konkrečią idėją, kurią norisi įgyvendinti, nes be jos specialistai negalės suformuoti 3D maketo.

Procesas, prasidėjęs nuo idėjos, vėliau perkeliamas į specialiai sukurtą skaitmeninę brėžinių kūrimo programą. Čia pats klientas, ar Printplasta darbuotojas, gali sukurti realų 3D modelį kompiuteryje. Šis brėžinys suformuos savotiškas gaires 3D spausdintuvui. Tokie virtualios realybės brėžiniai gali būti spausdinami pasitelkiant FDM, SLM, DLP ar Printplasta naudojama SLA technologija.

3D spausdinimas

3D spausdinimas yra daug lėtesnis procesas, nei pavyzdžiui, plastiko liejimo technologija. 3D spausdintuvas parinktą objektą gali spausdinti nuo kelių valandų iki kelių dešimčių valandų. Tačiau šis laikas spausdinimo procese yra skiriamas šimtaprocentiniam tikslumui ir kruopštumui išgauti. Ilga gamyba daug labiau priartina idealią kokybę, todėl klientui visuomet rekomenduojama verčiau palaukti ir gauti išties kokybišką produktą atitinkantį visus jo poreikius.

3D spausdinimo subtilybės

3D spausdinimas, kaip ir kitų technologijų naudojimas, yra savotiškų taisyklių junginys, kurių laikymasis ar nesilaikymas tiesiogiai nurodo į būsimo gaminio ar prototipo veikimo ir būsenos kokybę. Tam, kad spausdinimo 3D spausdintuvu patirtis būtų puiki, rekomenduojama atsižvelgti į būsimo gaminio dydį, nes itin dideli gaminiai gaminami, pavyzdžiui, Printplasta spausdintuvo pagalba, gali neatitikti visų aukščiausių kokybės standartų. Taip pat, naudodami savo sukurtus 3D maketus turėtumėte suprasti, kad esate patys atsakingi už galutinį variantą. Todėl, tikintis puikių rezultatų, visuomet rekomenduojama, visais kylančiais klausimais, konsultuotis su Printplasta specialistais.

{:lt}Komentarai{:}{:en}Comments