3D Spausdinimo technologija


Daugeliu atvejų, spausdinant plastiko detales 3D spausdintuvais, plastiko detalės iškart būna paruoštos ir tinkamos naudojimui.

3D spausdinimas taip pat, kaip ir plastiko liejimas, pasižymi plačia galimybe rinktis spaudinio plastiko spalvą. Tačiau jų dydžiui yra taikomos tam tikros rekomendacijos, nes didelės detalės gali deformuotis ar neatitikti kokybės standartų. Todėl spausdinti galima tik tam tikro dydžio plastiko detales.

3D spausdinimo procesas yra ilgesnis nei plastiko liejimas ir detalių spausdinimo laikas prasideda nuo valandos bei gali užtrukti net iki kelių dešimčių valandų.

Spausdinant elementus 3D SLA technologijos spausdintuvais pasiekiamas itin aukštas tikslumo lygis, o gaminiai pasižymi dideliu atsparumu ir tvirtumu. Tačiau reikia pastebėti ir tai, kad plastikinio gaminio tvirtumas priklausys ir nuo 3D spausdinimo krypties. Todėl dera apgalvoti, kuriuo kampu spausdinama detalė bus tvirčiausia.

Kadangi 3D spausdinimas yra gana lėta ir daug dėmesio reikalaujanti technologija, tai šio tipo gamybą geriau rinktis prototipams, mažų tiražų gamybai ar vienetiniams produktams.